11:00 – PRZEGLĄD MUZYCZNY ARTYSTÓW TRZECIEGO WIEKU
16:00 – KABARET „Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych
Mężczyzn”
17:30 – Warsztaty Salsy poprowadził DAMIAN WASIUTA

W Przeglądzie Muzycznym Artystów III Wieku udział wzięli:

 • 01

  Zespół „Ave” z Kicina

  Zespół „Ave” założyła Ewa Mazur w 1997r. w Kicinie. Był to zespół ludowy. W 2000r. prowadzenie zespołu objęła Zofia Piwko, a kierownikiem muzycznym został Piotr Konieczny, który również jest organistą w kościele w Koziegłowach.

  Zespół „Ave” ma w swoim repertuarze piosenki ludowe, biesiadne, popularne, kolędy…, prowadzi stronę muzyczną dożynek w gminie Czerwonak oraz Misterium Męki Pańskiej i Misterium Bożonarodzeniowe w kościele św. Józefa w Koninie. Zebrał dużo nagród, statuetek, dyplomów. Otrzymał „Złotą Płytę” od publiczności z rąk wójta gminy. Bierze udział w licznych przeglądach zespołów senioralnych gminnych oraz w innych gminach np. Budzyń, Kaczory, Rogoźno, Suchy Las…

  W Poznaniu „Na Pięterku” w Przeglądzie Piosenek z Myszką w 2017r. otrzymali statuetkę za wieloletni, aktywny udział oraz popularyzowanie starych i lubianych piosenek. W tym roku Zespół obchodzi 21-lecie działalności.

 • 02

  Olszyna ze Swarzędza

  Zespół „Olszyna” powstała w 1995r. przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Organizatorką i prowadzącą jest Aniela Podolak. Repertuar Zespołu to pieśni kościelne, patriotyczne, żołnierskie, biesiadne, ludowe oraz inscenizacje, dialogi, monologi, jasełka.

  W ciągu 22 lat istnienia Zespół zdobył wiele pucharów, statuetek, dyplomów na imprezach międzynarodowych, krajowych, wojewódzkich, gminnych a także nagrodę specjalną na Festiwalu Papieskim w Białym Dunaju, Srebrne Słowiki na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i nagrodę publiczności. Zespół liczy obecnie 12 osób w wieku 50+. Od 2010r. „Olszyna” bierze czynny, charytatywny udział w koncercie z cyklu „Jagienka i jej goście” (77 razy); Koncerty te są organizowane w Hospicjum Palium, w Domach Pomocy Społecznej i w Klubach Seniorach w Poznaniu i okolicy.

  Założycielka i prowadząca prze te wszystkie lata  Zespół „Olszyna” Aniela Podolak, nauczycielka z zawodu, otrzymała za swą działalność wiele dyplomów, odznaczeń, medali m.in. dla Zasłużonego Działacza Kultury od wojewody.

  Od listopada 2017r. Zespół „Olszyna” prowadzony jest przez Marka Rybaka. Akompaniuje on na instrumencie klawiszowym, aranżuje stare piosenki w żywych rytmach, śpiewa.

 • 03

  Jesienne Róże

  Historia Chóru „Jesienne Róże” z „Klubu Centrum”

  Od dnia 21 VIII 2003r. na terenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej NR 1 w Poznaniu rozpoczął działalność chór „Jesienne Róże”. Założycielem chóru był nieżyjący już podopieczny pana Tadeusza Józefczyk, a obecnie prowadzącą zespół od roku 2007 jest p. Elżbieta Kozanecka-Murawska. Zespół ma na swoim koncie wiele występów, przeglądów i osiągnięć artystycznych. Chór występuje każdego roku na Przeglądzie Muzycznym Seniorów w Dziennym Domu Pomocy Nr 3 Klub Promień, na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w „Klubie Centrum”, bierze udział w Przeglądzie Kolęd Seniorów, podczas Festiwalu Społeczności Lokalnych, w Festiwalu Twórczości Seniorów oraz wielu innych imprezach organizowanych na terenie miasta Poznania. W swoim dorobku chór ma wiele nagród i wyróżnień, które są niezwykłą dumą całego Domu. Na wyróżnienie zasługuje rokroczne zdobywanie wysokich miejsc na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej.

  Aktualnie w chórze śpiewa 18 osób. Chór zgromadził w swoim repertuarze ok. 600 pieśni o różnorodnej tematyce. Najbardziej ulubiony repertuar zespołu to pieśni patriotyczne i żołnierskie oraz utwory cygańskie. Próby chóru Jesienne Róże odbywają się pod czujnym okiem p. Elżbiety, czego efektem jest zdecydowane polepszenie jakości śpiewania, a to z kolei wpływa na integrację chórzystów i większą satysfakcję seniorów. Chór skupiając osoby będące miłośnikami śpiewania spełnia nie tylko funkcję integrującą, ale także doskonale wpływa na pogłębienie zadowolenia z możliwości kreowania własnego życia bez względu na wiek.

  Oprócz śpiewania chętne osoby lubią tańczyć, brać udział w przedstawieniach teatralnych spotkać się w sympatycznym gronie.

  Najważniejsze to chcieć i móc! Przyszłość chóru będzie zależała od kondycji naszych seniorów, ale póki co, wszystko idzie po naszej myśli, więc jest zadowolenie, wspólne występy, czyli to co sprawia, że zespół Jesienne Róże działa dla siebie i dla innych.

 • 04

  Dębowy Liść

  Zespół powstał w 2009 r. przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Suchym Lesie. Organizatorem i prowadzącym jest Zygmunt Urbaniak ( muzyk – instrumenty klawiszowe i saksofon). W repertuarze zespołu są piosenki popularne, okolicznościowe, biesiadne… 

  Występują na różnych przeglądach, festynach, piknikach, w hospicjach, Domach Pomocy Społecznej, Klubach Seniora w Poznaniu i okolicy. W 2012 r. brali udział w Festiwalu Kultury Polskiej w Kiejdanach na Litwie. Ściany pełne mają dyplomów i podziękowań.  

  W zespole obecnie śpiewa 13 osób. Ostatnio dołączył instrumentalista, Jerzy Konopa, który gra na saksofonie, trąbce i klarnecie.  

  Zespół „Dębowy Liść” bierze udział w koncertach z cyklu „Jagienka i jej goście”. Ma na swoim koncie 117 takie koncerty z Jagienką.  Dzisiaj wystąpi przed państwem „Duo Band” wywodzący się z tego zespołu. Duo Band, który od dwóch lat cieszy nas swoją muzyką i śpiewem, inspirują do tańca. A Duo Band to po prostu Zygmunt Urbaniak i Jerzy Konopa.

https://www.facebook.com/B17TrybunaKultury/videos/361367421049621/
https://www.facebook.com/B17TrybunaKultury/videos/361259717727058/

Share This

Share this post with your friends!