10:00 – Senioralna Bitwa na Głosy (Przegląd Artystów Trzeciego Wieku).

12:45 – odpoczynek po bitwie – pół godziny z muzyką klasyczną.

13:15 – Warsztaty Gospel z „Bacą” z Gospel Joy – prekursorką Gospel w Poznaniu, dyrygentką podróżującą po USA i Kanadzie ze swoim liczącym już 20 lat stażu chórem.

17:00 – spektakl Teatru Tańca, w ramach którego w podróż publiczność zabierze Ewa Sobiak.

18:30 – Maraton Tańca – Salsa Open. W roli instruktora niesamowity Damian Wasiuta z WDance Studio. (Przygotujcie wygodne ubrania i buty i nie martwcie się o brak doświadczenia – to warsztaty dla każdego, dlatego poziom lekcji będzie dostosowany do poziomu uczestników).

20:30 – Latino Party

W Przeglądzie Muzycznym Artystów III Wieku „Bitwa na Głosy” wzięli udział:

 • 01

  Dębowy Liść z Suchego Lasu

  Zespół powstał w 2009 r. przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Suchym Lesie. Organizatorem i prowadzącym jest Zygmunt Urbaniak ( muzyk – instrumenty klawiszowe i saksofon). W repertuarze zespołu są piosenki popularne, okolicznościowe, biesiadne… 

  Występują na różnych przeglądach, festynach, piknikach, w hospicjach, Domach Pomocy Społecznej, Klubach Seniora w Poznaniu i okolicy. W 2012 r. brali udział w Festiwalu Kultury Polskiej w Kiejdanach na Litwie. Ściany pełne mają dyplomów i podziękowań.  

  W zespole obecnie śpiewa 13 osób. Ostatnio dołączył instrumentalista, Jerzy Konopa, który gra na saksofonie, trąbce i klarnecie.  

  Zespół „Dębowy Liść” bierze udział w koncertach z cyklu „Jagienka i jej goście”. Ma na swoim koncie 104 takie koncerty z Jagienką.  

 • 02

  Anes

  Zespół w obecnym składzie osobowym (z niewielkimi zmianami) śpiewa  od ok. siedmiu lat. Organizatorką i prowadzącą, przy Osiedlowym Domu Kultury „ Słońce” na Winogradach, jest Aleksandra Karlik, posiadająca wykształcenie muzyczne – instrumenty klawiszowe. Repertuar, to niekwestionowane przeboje, śpiewane od wielu pokoleń, popularne piosenki ludowe, harcerskie, żołnierskie, biesiadne, kolędy, pastorałki…

  W swoich staraniach, Prowadząca zmierza do możliwie wiernego ustalenia tych, często prostych tekstów piosenek, aby uchronić je od zapomnienia. Tonacja muzyczna i tempo ściśle dostosowane jest do zajęć z ludźmi starszymi. 

  Ćwiczą pamięć – tekst, ćwiczą słuch – muzyka, rytm – śpiew jak również oddech – płuca.

  Od 2010 r. biorą udział w koncertach z cyklu „ Jagienka i jej goście” ( 25 koncertów). Śpiewają w hospicjum, Domach Pomocy Społecznej i w Klubach Seniora w Poznaniu i okolicy. Dorobkiem zespołu jest posiadanie dwojga muzyków (skrzypce i fortepian), emerytów, którzy pracowali w Teatrze Muzycznym i Filharmonii w Poznaniu. Jest to małżeństwo- Janina i Benon Borowińscy. Ze względów zdrowotnych przerwali na pewien czas udział w zespole. Jest jednak z nami Beata Kazimierska, która dorywczo uświetnia grą na skrzypcach występy zespołu. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu.

 • 03

  Szarotki

  Zespół „Szarotki” powstał w 2003 r. z inicjatywy Ireny Podżerek przy Ośrodku Kultury w Luboniu. W swoim repertuarze mają piosenki biesiadne, ludowe, popularne, patriotyczne, okolicznościowe i kolędy.

  Biorą udział w różnego rodzaju festynach oraz przeglądach zespołów śpiewaczych. Zapraszają ich m.in. zespół „Emilia” z Krzykosów, „Olszyna ze Swarzędza, „Chojanki” z Chojna, „Stokrotki” z Tulec, „Komorniczanie” z Komornik, „Aspirynki” z Plewisk…

  Biorą udział w Spartakiadzie Seniorów w Komornikach i w Pożegnaniu Lata w Łęczycy. Klub Seniora „ Na pięterku” zaprasza na Piosenki z Myszką. Dzienny Dom Pomocy Społecznej „ Promień” na Przeglądy Chórów Senioralnych.

  Dziewięć razy wystąpiły na koncertach z cyklu „Jagienka i jej goście”.

  Śpiewają przy akompaniamencie z płyt ale czasem też akompaniuje na instrumencie klawiszowym Krzysztof Brych, który jest kierownikiem artystycznym Zespołu.

  Otrzymali wiele dyplomów, podziękowań m.in. za naturalną emisję głosu i niepowtarzalne stworzenie klimatu lat 60-tych, za urok estradowy i muzykowanie z duszą – „Europa z piosenką” w DDPS „Promień” na os. Piastowskim. 

 • 04

  Bel Canto

 • 05

  Lidia Gąsowska

  urodziła się w Poznaniu i do dzisiaj związana jest z tym miastem.  Od najmłodszych lat wykorzystywała uzdolnienia artystyczne, przejawiające się w muzyce i poezji. Malarstwem zajęła się w dorosłym życiu. Maluje obrazy nostalgiczne, pełne poetyki i światła odpowiedzialnego za barwy. Tworząc przede wszystkim pejzaże i kwiaty, wykorzystuje różne techniki rysunku i malarstwa. Są one wynikiem obserwacji natury, pór dnia i roku. Pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych, otrzymały wiele wyróżnień i trzy pierwsze nagrody. Jedna z nich od publiczności na Festiwalu Twórczości Trzeciej Młodości ( 2010).

  Należy do Koła Literackiego przy Klubie Nauczycieli Miasta Poznania: pisze poezję dla dorosłych i dzieci. Jej utwory znalazły się w wielu almanachach. Zbiory wierszy np. „Pełnia szczęścia”, „W pajęczynie kroków” to pięknie wydane tomiki, które każdą domową biblioteczkę uświetnią wyglądem i treścią.

  Wyrażają realne życie każdego z nas, tęsknotę, miłość, podziw do człowieka, rzeczy, krajobrazu, miasta, drzew, kwiatów.. otulone poetyckimi środkami wyrazu.

  Pani Lidia wszechstronnie uzdolniona, znajduje również czas na grę na instrumentach klawiszowych oraz na występy teatralne dla seniorów 50+.

Share This

Share this post with your friends!